طراحی ناخن

عکس جدید فاطما ل , مانتو سنتی 2015 , عکس های سریال معمای شاه , انواع لوستر چوبی , طراحی ناخن با لاک قرمز , مودیل مانتوو , دانلود اهنگ منو بارون جهانبخش و صادقی , مدل شلوار , کت و دامن , آهنگ لحظه از احسان خواجه امیری


اولين سکانس آرزوهاي کي‌روش تا برزيل


 

 

اولين سکانس آرزوهاي کي‌روش تا برزيل


 

5164 روز پس از برد تاريخي

اولين سکانس آرزوهاي کي‌روش تا برزيل

تيم ملي فوتبال ايران در اولين گام براي رسيدن به جام جهاني 2014 برزيل فردا به ديدار مالديو مي‌رود.

تيم‌هاي ملي فوتبال ايران و مالديو از دور رفت مرحله دوم مقدماتي جام جهاني 2014 برزيل از ساعت 19:30 شنبه در حالي به مصاف هم مي‌روند که هنوز با آوردن نام مالديو پس از 14 سال، پيروزي عجيب و خيره کننده 17 بر صفر که در آن دوران رکورد پرگل‌ترين پيروزي جهان نيز محسوب مي‌شد، در اذهان زنده مي‌شود،‌ بردي نوستالوژيک که روي پيروزي‌هاي پرگل تيم ملي باقي مانده و با گذشت سال‌ها پس از اين اتفاق هنوز اين گونه پيروزي‌ها را "بردهاي مالديوي " مي‌نامند.

*اولين ديدار؛ مالديو يا کيسه گل؟
تيم ملي ايران در اولين رويارويي دو تيم به يک پيروزي شگفت‌انگيز رسيد. بد نيست با مرور اتفاقات اين ديدار کمي تجديد خاطره کنيم.

(سيزدهم خرداد 1376)
تيم ملي ايران در مرحله گروهي رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني 1998 فرانسه و از گروه سوم در اولين ديدار در ورزشگاه العباسيون دمشق و در حضور حدود 7 هزار تماشاگر به مصاف تيمي رفت که آن روزها کمتر کسي نامش را هم شنيده بود؛ مالديو.

ايران در اين ديدار با ترکيب احمدرضا عابدزاده، افشين پيرواني، محمد خاکپور، يحيي گل محمدي، مهدي مهدوي کيا، رضا شاهرودي (73 مهرداد ميناوند)، کريم باقري، حميد استيلي (72 فرهاد مجيدي) ، عليرضا منصوريان (78 محسن گروسي) ، خداداد عزيزي و علي دايي به ميدان رفت و در پايان نتيجه‌اي به دست آمد که هيچ فوتبالدوستي تصور آن را در ذهن نداشت؛ 17 بر صفر. نتيجه‌اي که بيشتر در بازي‌هاي توپ و تور اتفاق مي‌افتد تا فوتبال.

اين پيروزي خيره کننده به لطف گل‌هاي کريم باقري (9، 13، 16، 60، 66، 67 و 83)، حميد استيلي (29، 47 و 55)، خداداد عزيزي (35 و 36)، رضا شاهرودي (56)، مهدي مهدوي کيا (63)، علي دايي (75 و 77) و مهرداد ميناوند (87) رقم خورد تا در آن زمان پرگل ترين ديدار رسمي فوتبال ملي در سطح جهان رقم بخورد و البته در کنار آن هم کريم باقري گلزن ترين هافبک جهان در يک مسابقه ملي لقب بگيرد.

نکته جالب اينکه از تيم ملي آن روزهاي فوتبال ايران در ترکيب فردا هيچ بازيکني حتي روي نيمکت هم نمي‌نشيند و از آن جمع فقط مجيدي و مهدوي‌کيا هنوز بازي مي‌کنند.

ايران در بازي برگشت هم در تهران 9 بر صفر و با گل‌هاي عليرضا منصوريان (15 و 44)، کريم باقري (22 و 39)، علي دايي (33 و 43)، مهدي مهدوي کيا (38)، رضا شاهرودي (68) و خداداد عزيزي (87) به يک پيروزي پرگل ديگر مقابل مالديو دست يافت.

ايران در اين ديدارها به عنوان تيم صدرنشين گروه در بين تيم‌هاي سوريه، قرقيزستان و مالديو به دور بعدي رسيد و سرانجام نيز پس از کسب نتيجه لازم در بازي معروف ايران و استراليا جواز حضور در جام جهاني 98 فرانسه را گرفت.

*تاريخچه ايران - مالديو (ايران 37 - مالديو صفر)

دو تيم پيش از اين 4 بار به مصاف هم رفته‌اند که نتايج آن را در زير مرور مي‌کنيم:

مقدماتي جام جهاني 98 فرانسه:
ديدار رفت (مسابقات به صورت متمرکز در سوريه برگزار شد)
ايران 17 - مالديو صفر

مقدماتي جام جهاني 98 فرانسه:
ديدار برگشت (مسابقات به صورت متمرکز در ايران برگزار شد)
ايران 9 - مالديو صفر

مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا 2000
ديدار رفت (مالديو)
مالديو صفر - ايران 8

مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا 2000
ديدار برگشت (ايران)
ايران 3 - مالديو صفر

اتفاقات ديدار آخر که پيروزي 3 بر صفر ايران را به همراه داشت، بي شباهت به ديدار دوستانه اخير ايران و ماداگاسکار نبود و تماشاگران که همچنان با خاطره 17 بر صفر زندگي مي‌کردند نتيجه 3 بر صفر به مذاقشان خوش نيامده و بارها عليه ملي‌پوشان شعار سر داده و آنها را هو کردند.

در اين 4 ديدار 37 گل سهم ايران است و جالب اينکه مالديوي‌ها هنوز گلي را وارد دروازه تيم ملي کشورمان نکرده‌اند.

*تيم 151 فيفا در مسير پيشرفت لاک پشتي (مالديو صفر - کره‌جنوبي صفر!)

14 سال از اولين برد تيم ملي مقابل مالديو گذشته و اين تيم با گذشته‌هاي دور خود تفاوت هايي کرده است. پيشرفت مالديو اگرچه محسوس و قابل ملاحظه نيست، اما همين موضوع باعث مي‌شود توقع بردي خيره کننده از سوي هواداران فوتبال ايران تقريباً توقعي بيجا تلقي شود.

مالديو امروز با اينکه در رده 151 تيم‌هاي ملي فوتبال قرار دارد اما با سرمايه‌گذاري بر روي رشته‌هاي ورزشي خود به خصوص فوتبال حالا در بين کشورهاي جنوب شرق آسيا اسم و رسمي براي خود پيدا کرده‌ است.
مالديوي‌ها در سال‌هاي اخير نتايج نسبتا قابل قبولي هم گرفته‌اند که از جمله آن مي‌توان به قهرماني سال 2008 مسابقات فوتبال جنوب آسيا و نايب قهرماني همين رقابت‌ها در سال 2009 اشاره کرد.

مالديو در مقدماتي جام جهاني 2006 شگفتي‌ساز هم شد و در ادامه همين مسير پيشرفتش نتيجه‌اي کسب کرد که بيشتر شبيه يک جرقه بود. آنها در خانه خود کره‌جنوبي را صفر بر صفر متوقف کردند تا کره‌اي‌ها بيشتر از ميزبان از اين نتيجه مبهوت شوند. مالديو در بازي برگشت هم 2 بر صفر بازي را به ضعيف‌ترين کره ممکن واگذار کرد تا از صعود به مرحله بعدي بازبماند.

مالديوي‌ها امسال (سال 2011) در 5 ديداري که برگزار کرده‌اند دو پيروزي، دو تساوي و يک شکست را به ترتيب در مقابل تيم‌هاي کامبوج، قرقيزستان، تاجيکستان، هند و سنگاپور به دست آورده‌اند تا براي ديدار با تيم ملي ايران از مرحله دوم مقدماتي جام جهاني 2014 برزيل آماده شوند.
به قول کي‌روش مالديوي‌ها نترس و مغرور بازي مي‌کنند و مي‌دانند که چيزي براي از دست دادن ندارند.

*شنبه اول مرداد 90؛ قسمت اول آرزوهاي کي‌روش

فردا تيم ملي ايران در حالي رودرروي مالديو صف‌آرايي مي‌کند که بي شک يکي از بهترين و حرفه‌اي‌ترين مربيان جهان روي نيمکت ايران حضور دارد. مربي‌اي که براي لحظه لحظه کارش برنامه دارد و از کوچکترين مسائل هم بي‌تفاوت عبور نمي‌کند.
براي مربي‌اي که آرزو دارد همراه با يک تيم ملي ديگر حضور در جام جهاني را تجربه کند، رقيبان تفاوتي ندارند و بر همين اساس است که کي‌روش فرقي بين برزيل و مالديو قائل نمي‌شود.

کي‌روش به آينده تيم ملي خوش‌بين است و آينده تيم ملي از بازي فردا آغاز مي‌شود. آينده‌اي که مي‌تواند به قيمت جهاني شدن فوتبال ايران تماشم شود، اگر شاگردان کي‌روش هم مانند خودش حرفه‌اي و بزرگ فکر کنند و اگر حريف هر اندازه کوچک باشد هم ساده نپندارند و اگر همه اهالي فوتبال در اين راه حامي تيم ملي باشند.

پس اگر همه اين اما و اگرها رنگ واقعيت به خود بگيرد ديري نخواهد بود که با جهاني شدن فوتبال ايران، آرزوهاي کي‌روش هم تحقق پيدا مي‌کند تا فوتبالي بنا شود که هميشه آرزويش را داشته‌ايم. کي‌روش گفته بود که صعود به جام جهاني 2014 آرزويش است.

سرمربي پرتغالي در آخرين نشست مطبوعاتي‌اش تاکيد کرد که دليلي بر دست کم گرفتن حريفان در فوتبال وجود ندارد و گفت: آنهايي که اين انتقاد را مطرح مي‌کنند که چرا ما براي بازي با مالديو اردوي اروپايي برگزار کرده‌ايم آيا مي‌دانند که مالديو چه تحولاتي در فوتبالش انجام داده است؟ آيا مي‌دانند اين تيم براي بازي با ايران اردوي 6 ماه برگزار کرده است؟

*سرمربي مالديو در انديشه امري محال ...
ديگو کروسياني، سرمربي مالديو در مورد اين ديدار اعتقاد دارد که امروز هر نتيجه‌اي ممکن است در فوتبال رخ دهد: "اکنون فوتبال با پنجاه سال قبل متفاوت است. ديگر تيم خوب يا بد وجود ندارد. حتي تيم‌هاي کوچک مي‌توانند تيم‌هاي بزرگتر را با خلق يک شگفتي متوقف کنند. در مقطع کنوني، ما شايد نتوانيم ايران را در ورزشگاه آزادي شکست دهيم و از آن سو نيز ديگر ما آن مالديوي نيستيم که از ايران 17 گل بخوريم. "

با اين تفاسير و ذکر اين نکته که بازيکنان تيم ملي به تازگي اردوهاي بدنسازي داخلي و خارجي خود را پشت سر گذاشته و آرام آرام به فرم مطلوب مي‌رسند، نبايد انتظار داشت که تيم ملي فردا فوتبالي تاکتيکي، تمام عيار و تماشاگر پسند و البته مهيج را به نمايش بگذارد.

2018-07-12 |

 
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


 

 

<-LinkTitle->

 

 

یادداشت سیدعلی خمینی درباره شادی
افتتاح سایت «سبک زندگی»
تشکر نیلسون از مزدک میرزایی به خاطر گزارشش
تصاویر رندر شده از لومیا 1030 ابرگوشی آینده نوکیا
شناسایی رمز و راز خواب عمیق
توقف ترانزیت بنزین میان ایران و امارات
وزارت اطلاعات:ناکامی «بی بی سی» در سرقت اسناد هنری، تاریخی و فرهنگی ایران
دلفین ها مغناطیس را درک می‌کنند
شرکت Pantech فروخته می‌شود
حداقل حقوق کارمندان ، ۴۰سال قبل چقدر بود؟
۱۷ میلیون ایرانی، بدون فرزند
بیماری عجیب یک نوجوان شیرازی
همنوایی انصارحزب الله مشهد و تحکیم وحدت علیه داعش
انتخاب روسای 14 دانشگاه
46 درصد کاربران اینترنت در ایران متصل به فیس بوک هستند
زمان ثبت‌نام آرم‌ طرح ترافیک خبرنگاران هنوز مشخص نیست
گرفتاری 70 خودرو و 250 نفر در برف و کولاک
این دوچرخه بر ضربان قلب‌تان نظارت می‌کند+تصاویر
تخریب خانه تاریخی در شیراز(+عکس)
لاریجانی: جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم چهارشنبه برگزار می شود
چرا مردها راحت‌تر وزن کم می‌کنند؟
دیدار قائم مقام دبیرکل سازمان ملل متحد با ظریف (عکس)
غم با 120 ساعت ماندگارترین حس/ اثر شادی 36 ساعت
پیام تبریکی برای پرویز پرستویی
آرزوی موفقیت پروین برای قلعه نویی
داستان جراحی بینی اسمرالدا
اعزام ناوگروه نيروي دريايي سپاه به قطر
يك بيماري شايع و ناشناخته
یک شاهکار نقاشی پس از ۴۵ سال رونمایی می شو
علي دایی: داور باعث شد که ببازیم!
ویروس ناشناخته، ۲۰۰ گاو را به كام مرگ برد
کارت پستال اربعین
جلسه استیضاح وزیر راه/سپردن کارهای هواپیمایی به یک حسابدار و لیسانس زبان و فوق لیسانس معارف
خدمات مجالس عروسی
ای کاش که عبرت بگیریم
آژانس ساربان گشت کویر با کادری مجرب
عاقبت روابط نامشروع در کلام پیامبر
سایت آژانس مسافرتی گشت نوید (تور دبی و کیش )
غلام گوشبر دستگیر شد
آموزش ونصب فروش کرکره برقی،درب اتوماتیک،دوربین مداربسته

 

 

RSS 2.0