طراحی ناخن
طراحی ناخن

عکس جدید فاطما ل , مانتو سنتی 2015 , عکس های سریال معمای شاه , انواع لوستر چوبی , طراحی ناخن با لاک قرمز , مودیل مانتوو , دانلود اهنگ منو بارون جهانبخش و صادقی , مدل شلوار , کت و دامن , آهنگ لحظه از احسان خواجه امیری


فرمول انقراض یک ملت چیست؟


 

 

 

فرمول انقراض یک ملت چیست؟

 

نقدی بر سخنان ریاست جمهوری در باره فرمول انقراض ملت ها

فرمول انقراض یک ملت چیست؟

جعفر محمدی - تقریباً از اواسط دوره اول ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد ، موضوع ازدیاد جمعیت ایران ، به یکی از شاه بیت های سخنان وی تبدیل شده است و ایشان در مناسبت های مختلف ، فرصت را غنمیت می شمارد و بر لزوم افزایش جمعیت ایران و کافی نبودن دو بچه تاکید می کند. حتی در یکی دو مورد نیز آقای احمدی نژاد استان شدن برخی مناطق را منوط به تولید مثل و افزایش جمعیت کرد.

آخرین مورد از این سخنان نیز به سفر استانی دولت به کرج مربوط می شود ؛ خبر ایلنا را بخوانید:

رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود ضمن انتقاد از شعار دو بچه کافی است اظهار کرد: این شعار فرمول انقراض یک ملت است نه بقای آن. بسیاری از نخبگان و دانشمندان از خانواده‌های پرجمعیت بوده و همین امر موجب رشد آنها شده است.

وی ادامه داد: زمانی که خانواده‌ای شش فرزند دارد باعث کلنجار رفتن آنها و رشد استعدادهایشان می‌شود. اما اینکه گفته می‌شود فرزندان زیاد را نمی‌توان به خوبی تربیت کرد حرف صحیحی نیست چرا که مهم‌ترین وظیفه خانواده تربیت نسل آینده است.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه تعداد فرزند زیاد در خانواده موجب رشد نخبگی فرزند می‌شود، تصریح کرد: حالا نمی‌گویم که خانواده‌ها پنج، شش فرزند داشته باشند اما زمانی که حرف از الگوی اسلامی ـ ایرانی می‌آید باید تمام جوانب و تصمیم‌گیری‌ها را تحت تاثیر خود قرار بدهد و الا دیگران برای ما تصمیم گرفته و به خورد ما می‌دهند.

در باب سخنان رئیس جمهور نکاتی چند حائز اهمیت است:

1 - ایشان فرموده اند که شعار دو بچه کافی است ، فرمول انقراض یک ملت است. اگر چنین باشد ، باید ملت چین که قانون تک فرزندی در کشورشان حاکم است ، رو به انقراض برود ولی می بینیم که این کشور ، همچنان رو به صعود است و قله های پیشرفت را یکی پس از دیگری فتح می کند و پیش می تازد. در مقابل ، بسیاری از کشورهای آفریقایی ، از بس که نرخ زاد و ولدشان زیاد است ، در سیر کردن شکم مردمشان با حداقل تغذیه نیز مانده اند.

بنابراین ، نمی توان انقراض یا عدم انقراض یک ملت را به شعار دو بچه کافی است ، ربط داد. فرمول انقراض یک ملت ، شعار کفایت دو بچه نیست ، بلکه سوء مدیریت ها ، بی تدبیری ها ، هدر دادن سرمایه های ملی ، فراری دادن مغزهای متفکر ، تحدید آزادی های مشروع  ، حذف نخبگان و تکریم کوته اندیشان ، سپردن کارهای بزرگ به انسان های کوچک ، برتری دادن مسائل فرعی بر امور اصلی و ... هستند که روی هم رفته فرمول انقراض و انحطاط یک ملت را رقم می زنند و می توانند حتی تمدنی پرشکوه را به جامعه ای منحط و رو به زوال تبدیل کنند.

یک ملت وقتی رو به انقراض می رود که حتی هوایی که تنفس می کند ، آکنده از سرب و مونواکسید کربن و ذرات معلق و هزار ماده سمی دیگر باشد ، آب آلوده بخورد ، در میان امواج پارازیت های ماهواره ای روزگار بگذراند ، غذایش برنج های آلوده وارداتی گوشت های هورمونی باشد و از شادی های متعارف بی نصیب!

این ها فرمول های انقراض یک ملت اند نه تعداد زایش هایی که زنان دارند.

2 - منابع موجود ، به زحمت کفاف جمعیت کنونی را می دهد. همین که دولتمردان از مردم خواهش می کنند که در راستای همکاری با طرح هدفمندی ، حتی المقدور از گرفتن یارانه ها خودداری کنند تا منابع باقی مانده بین کسانی که نیاز بیشتری دارند توزیع شود ، نشان از کمبود منابع دارد.

همین آب را در نظر بگیرید که تن و بدن مدیران وزارت نیرو می لرزد وقتی یک سال ، باران کمتری می بارد! همین الان که شما در حال خواندن این مطلب هستید ، در خوزستان ، بسیاری از مردم در تامین آب آشامیدنی سالم ، مشکل دارند و در قم ، هنوز آب شور مردم را می آزارد و اگر خدا رحمی نیاورد و بارانی نبارد ، سال آینده در تهران نیز باید منتظر جیره بندی آب باشیم.

امروز با جمعیت 75 میلیونی ، شاهد میلیون ها متقاضی مسکن هستیم و سالانه باید یک میلیون واحد مسکونی احداث شود تا به نقطه برابری عرضه و تقاضا برسیم ؛ حال اگر به جای 75 میلیون جمعیت کنونی ، 100 یا 150 میلیون نفر بودیم چه حال و روزی داشتیم؟ و همچنین است در مسائل دیگری مانند بهداشت ، درمان ، آموزش ، اشتغال ، تغذیه و ... .

مگر خود آقای احمدی نژاد نگفت که در سفرهای استانی کودکی دیده که حتی لباسی برای پوشیدن نداشته و کسانی را دیده که 25 سال است میوه نخورده اند. آیا منطق حکم نمی کند ابتدا لباس و غذای همین جمعیت کنونی تامین شود و بعد اگر منابعی ماند ، به فکر نان خورهای جدید افتاد؟

3 - این که جناب رئیس جمهور فرموده اند زمانی که خانواده‌ای شش فرزند دارد باعث کلنجار رفتن آنها و رشد استعدادهایشان می‌شود و تعداد فرزند زیاد در خانواده موجب رشد نخبگی فرزند می‌شود، مبنای علمی و حتی تجربی ندارد . ای بسا از یک خانواده پرجمعیت ، فرزندانی فاضل و دانشمند بیرون بیایند و از خانواده پرجمعیت دیگر ، مشتی دزد و معتاد و کلاهبردار تحویل جامعه شوند. همه این ها بستگی دارد به نوع تربیت و کاملاً هم مشخص است که در جامعه امروزی ما ، به ویژه در شهرها ، هر چه تعداد فرزندان کمتر باشد ، فرصت والدین و منابع مالی خانواده ، به نحو بهتری پاسخگوی نیازهای تربیتی فرزندان است.

4 - هشدار جدی که در این باب مطرح است این که تمام تلاش های سالیان گذشته برای کنترل جمعیت و فرهنگ سازی در این خصوص ، با ترویج جمعیت گرایی در حال هدر روی است و اقداماتی مانند حذف درس تنظیم خانواده از دانشگاه ها ، برداشتن سقف تعداد افراد خانواده در اختصاص یارانه های نقدی و تبلیغ زاد و ولد حداکثری به عنوان یک ارزش اجتماعی در همین راستا ارزیابی می شود.

نکته اینجاست که افزایش زاد و ولد در این سال ها ، منجر به مشکلاتی از قبیل رشد تقاضای اشتغال و مسکن در سالیان آتی می شود و بدین سان ، ایرانیان 20 سال دیگر و مسوولان وقت کشور در آن مقطع ، باید با مشکلاتی دست و پنجه نرم کنند که پیشینیان برایشان تدارک دیده اند.

البته یک نکته را هم نباید از یاد برد و آن این که عموم مردم ، با فرهنگ تنظیم خانواده آشنا هستند و در تصمیم گیری برای خانواده خود ، واقعیت های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی را در نظر می گیرند نه سخنرانی ها را !....../تحلیل:عصرایران

2015-04-16 |

 
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


 

 

<-LinkTitle->

 

 

مي خواهند علی دايي را خراب كنند
اخطار آمریکا به موتورهای جستجوگر اینترنت
امارات می خرد: کل «فایننشال تایمز» و نصف «اکونومیست»
رحمتی در دفتر فتح‌الله‌زاده حاضر شد
رادان: پاسخگویی به مطالبات مردمی وظیفه اصلی پلیس است
با کیبورد بلوتوث myType همیشه اداره در جیب تان است
پاسخ به تمام سوالات پیرامون مدت سربازی
اختلال 72 ساعته در پيش شماره هاي 22 تهران
سفره های افطار در میدان تقسیم استانبول(+عکس)
رییس سازمان حمایت: دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو هنوز به ما ابلاغ نشده است
سناتور فرانسوی خواهان کاهش تحریم های ایران شد
«تنهایی پرهیاهو» کتاب صوتی می‌شود
مصرف زردچوبه از زکام پیشگیری می کند
نرم افزار برنامه نویسی
تولید یک خودروی کره‌ای در ایران/ واردات برخی خودروهای بی‌کیفیت
تورم ۷۶ سال گذشته ایران از نگاه بانک مرکزی
بارسلونا: فابرگاس فروشی نیست
کارخانه روغن‌نباتی گلنار کرمان دچار حریق شد
مشاجره با شوهر براي سلامتي خانم ها خوب است!
انتقاد دولت اوباما از تحریم جدید مجلس نمایندگان آمریکا علیه ایران
آیفون وزیر ارشاد (عکس)
«کلاس هنرپیشگی» پروانه نمایش گرفت
لغو مصوبات غیرقانونی دولت احمدی‌نژاد، طلیعه قانونمداری دولت روحانی‌ است
12 کشته در سقوط وانت به کانال آب/ تنها يک دختر نجات پيدا کرد
نماینده مجلس: اظهارات منتسب به گزینه پیشنهادی وزارت ارتباطات درست نیست
کشف ماده دارویی ضد آلزایمر در جلبک‌های خلیج فارس
جای نجفی و نجفی ها در دولت خالی نباشد
شبکه تلویزیونی «نسیم» راه‌اندازی می‌شود
مصائب ایکر مقدس ادامه دارد
پارکی برای کودکان اوتیسم در تبریز
پژو 308 در راه تولید (+عکس)
"سرطان پستان رو به افزايش است"
حضور بانوان پزشک در حج تمتع امسال
چشم فیل (عکس)
فراخوان مشمولان ديپلم و زيرديپلم برای اعزام به سربازی
تشریح جزئیات برنامه 15 و 100 روزه نعمت‌زاده: رفع محدودیت‌های بانکی/ قیمت‌گذاری خودرو در سازمان‌ حمایت/ ترخیص نسیه‌ای مواد‌ اولیه
نگاهی به شاهکار اسرارآمیز طبیعت (+عکس)
الحیات: اوباما نامه‌ای با 4 محور برای رهبری ایران ارسال کرد
صفحه نخست روزنامه‌های اقتصادی امروز
دورتموند همچنان پیشتاز بوندس لیگا

 

 

RSS 2.0