طراحی ناخن

عکس جدید فاطما ل , مانتو سنتی 2015 , عکس های سریال معمای شاه , انواع لوستر چوبی , طراحی ناخن با لاک قرمز , مودیل مانتوو , دانلود اهنگ منو بارون جهانبخش و صادقی , مدل شلوار , کت و دامن , آهنگ لحظه از احسان خواجه امیری


هاشمی: می گویند هركس با ما نيست، الان حالش خوب نيست/ دو طرف از سخنان امام سوءاستفاده می کنند/ دولت از لحاظ نیروهای مردمی قوی است/ تندروها هميشه مزاحم بودند

از روز اول و حتي پيش از انقلاب، ما تندرو داشتيم. بعد از انقلاب تندروهاي زيادي از چپ و راست داشتيم . اين تندروها هميشه مزاحم بودند. البته منافعي هم داشتند . بالاخره نمي شود گفت كه همه كارهايشان مزاحمت است؛ ولي جريان عادي كشور را به هم مي ريختند . من فكر مي كنم كه تندروها بايد يك مقدار خودشان را تعديل كنند .بالاخره سليقه هاي اشخاص را نمي توانيم تحميل كنيم .هر كس سليقه اي دارد و حتماً براي خودشان ادله اي هم دارند

آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پنجمین بخش از گفت و گو با انتخاب، ابراز امیدواری می کند که جریان اعتدال بتواند در سالهای آتی ، در سراسر کشور قوی باشد.

انتخاب: در مورد انتخابات ايران؛  با توجه به انشقاقي كه در انتخابات گذشته  بين اصولگرايان پيش آمد و شكافي كه اخيراً  ايجاد شد ؛ آيا امكان تثبيت جريان اعتدال متشكل از اصلاح طلبان و اصولگرايان ميانه رو در آرايش سياسي را  جدي ارزيابي مي كنيد يا خير؟


بستگي به وضع آينده دولت دارد. اگر دولت آن گونه  كه تا بحال انجام داده ، خوب از عهده كارهايش بر بيايد و بتواند همه اهدافي را  كه در تبليغات و وعده ها آمده ؛  اجرايي كند ، فكر مي كنم اين جريان  از لحاظ نيروهاي مردمي در سراسر كشور قوي باشد.

قبول دارید که تندروهاي دو جناح نمي خواهند جريان اعتدال شكل بگيرد. و این جریان در قالب یک گفتمان ملی، تبیین شود؟ در واقع دو جریان تندرو مایلند "اعتدال" را ذیل خود تعریف کرده و از آن به عنوان جاده صاف کن استفاده کنند.


بالاخره از روز اول و حتي پيش از انقلاب ، ما تندرو داشتيم . بعد از انقلاب تندروهاي زيادي از چپ و راست داشتيم . اين تندروها هميشه مزاحم بودند.  البته منافعي هم داشتند . بالاخره نمي شود گفت كه همه كارهايشان  مزاحمت است؛ ولي جريان عادي كشور را به هم مي ريختند . من فكر مي كنم كه تندروها بايد يك مقدار خودشان را تعديل كنند . بالاخره سليقه هاي اشخاص را نمي توانيم تحميل كنيم .هر كس  سليقه اي دارد و حتماً  براي خودشان ادله اي هم دارند . اميدوارم كه كم كم حسن تعادل بين همه جناح ها باشد و در اين دعواها  سر منافع ملي و منافع عمومي و مردم كلاه نرود.

حضرتعالي بزرگان جريان اعتدال مثل آقاي ناطق را به حضور در انتخابات آتي مجلس توصيه مي كنيد ؟


راجع به انتخابات آينده اصلاً فكر نكردم كه چگونه خواهد بود و چطور مي شود . از خودشان بپرسيد (با خنده)

آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه مصاحبه با «انتخاب»، در مورد «ملاک حال فعلی افراد است» این جمله مشهور امام (ره) و برخی سوءاستفاده ها از آن، سخن می گوید.

این سال ها همواره بحثي در فضای سیاسی کشور، در مورد این سخن حضرت امام(ره)  وجود دارد  كه « ملاك حال فعلي افراد است » از اين سخن حضرت امام در سال هاي اخير از ناحيه چهره هايي كه نه تنها سابقه اي در انقلاب نداشتند بلكه با انديشه ها و سخنان حضرت امام (ره) مخالفت مي كردند؛ بارها و بارها براي مقابله و هتك شخصيت هاي  اصيل و برجسته انقلاب استفاده شده . آنطور که از سابقون انقلاب شنیده ام، شأن نزول اين فرمايش حضرت امام چنين بود كه برخي از انقلابيون در  استفاده از پاره اي افراد كه سابقه اي در انقلاب نداشتند ؛ مخالفت مي ورزديدند . حضرت امام از باب رافت اسلامي و ضرورت استفاده از همه كساني كه توانايي ارائه خدماتي به كشور داشتند ؛ چنين فرمودند. حضرتعالی به عنوان یکی از افرادی که در آن مقطع حساس، رابطه بسیار نزدیکی با حضرت امام (ره) داشتید، در این مورد توضیح دهید.

بله، سوء‌استفاده كه مي‌شود.هم اين طرف و هم آن طرف ؛همة كلمات امام(ره) را به ميل خودشان تفسير مي‌كنند. سخنان امام(ره) موقعي بود كه يك دفعه‌ اين نگاه  اوج گرفته بود كه همة نيروهايي را كه در زمان شاه ‌كار مي‌كردنديا با انقلاب همراهي نمي كردند ؛ از كار بركنار كنند و خيلي كارهاي تند ديگر. ايشان آن تذكر را در آنجا دادند و گفتند : اگر اينها آدم‌هاي قابل استفاده و  مفيدي هستند و الان ديگر آن حالت را ندارند ؛ از آنها استفاده شود. البته گناهاني هست كه بخشيده نمي‌شود مثلاً دين كه به عهده‌شان هست و بايد اين را بپردازند، مال مردم يا دولت را  كه خوردند بايد بپردازند. كارهايي هم هست كه مجازات‌هايي دارد. آنها بحث ديني است و اصول زيادي هم دارند.

شان نزولش را هم شما بفرمایید


بله، اشاره درستی کردید. شأن نزول آن جمله اين بود كه در حذف نيروهاي كاردان سابق افراط نكنند كه اين يك مسأله بود. الان كه بحث مي‌كنند ؛ هر كسي به ميل خودش استفاده مي‌كند. مثلاً به سليقه فلان جريان فلان كس الان مسير خوبي ندارد و در گذشته هم افتخاراتي داشت.

مي‌گويند افتخارات گذشته جدا، ولي الان خوب نيست. اين مي‌تواند در جايي درست باشد ؛يعني كسي قبلاً خيلي خدمات داشته و خوب بوده و خدوم بوده و الان نيست، بله اين مي‌تواند درست باشد. ولي با تحليل آنها؛ براي خودشان و با سليقه آنهاست و مي‌گويند هركس با ما نيست، الان حالش  خوب نيست كه اگر اين باشد؛ حرف بي‌ربطي است.

هر كسي با سليقه خودش و با تفكّر خودش و با قانون و ملاك‌هاي عمومي موجود؛ فكر و عمل مي كند. لذا نبايد اين گونه بحث كرد. البته كل مسأله درست است. يعني اگر بخواهيم در موردكسي قضاوت كنيم ؛ بايد  وضع فعلي‌اش را در نظر بگيريم . افتخارات گذشته به جاي خود است و نمي‌خواهيم آنها را فراموش كنيم.

به نظرم امام (ره) اولين بار در فرمان هشت ماده اي خود و براي رسيدگي به صلاحيت كارمندان و متصديان امور ؛ از اشكال تراشي هاي جاهلانه تندروها گله و تاكيد كده اند كه افراد مفيد و موثر با بهانه هاي واهي كنار گذاشته نشوند.

فكر مي كنم «غمض عين از بعضي از لغزش هاي زمان رژيم پهلوي» را آوردند و گفتند:«ميزان حال فعلي اشخاص است.»

2015-08-19 |

 
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


 

 

<-LinkTitle->

 

 

صید ماهی ۳ چشم در آرژانتین
درخواست طلاق به دلیل ١٠ سانتی متر کوتاهی قد!
دایی به جای شیث متلک شنید !
قفل زبان کودکان را چگونه بگشاییم ؟
بالاخره علم بهتر است یا ثروت؟
عناوین روزنامه های پنج شنبه 01 دی 1390
پیرمرد ۸۲ ساله همسر ۸۰ ساله ‏اش را به اتهام روابط نامشروع کشت!
چرا برخی افراد تا ۱۱۰ سالگی عمر می كنند؟
مهندس و روز مهندس
من هر ماه یک حملۀ میگرنی دارم!
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
كشف داروی جدید ام اس
نکاتی در تمیز کردن شیشه ها
رییس اتحادیه مركبات:ذخیره سازی ۲۵۰ هزار تن پرتقال در شمال كشور
عجیب‌ترین کویر دنیا سفید رنگ است (+عکس)
زیاده روی در مصرف گوشت قرمز، عمر را كوتاه می كند
وزیر اطلاعات و تعدادی از مسئولان در عربستان+تصاویر
45 دستورالعمل شگفت انگیز برای زندگی
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
جرائم رایانه ای
آسانسور بيسكوئيتي + عکس
تحقیق درباره تمساح
بارداری در دوران نامزدی
روزی که استاد بزرگ آواز ایران به دنیا آمد + عکس
دلمه لواش
آتیلا پسیانی همراه با بازیگران مطرح اروپا روی صحنه می‌رود
پرسپولیس سرانجام در آسیا هم پرسپولیس شد
اسرائیل: چه ایران و غرب به توافق برسند و چه به توافق نرسند، ممکن است به تاسیسات ایران حمله کنیم!
دایی چه تیمی را انتخاب می‌کند؟ راه‌آهن یا تراکتورسازی
روز جهانی صنایع دستی
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
کرکری رحمتی وپولادی : 5 بازیکن هم از تیم ملی آلمان بگیرید!
راز زیبایی زنان شناگر تیم ملی امریکا از زبان خودشان +عکس
معیارهای انتخاب موکت
پوتین با اسرائیل به توافق رسید: به خاطر حمله به ایران قطره اشکی نخواهیم ریخت
محسني اژه‌اي: قاضي متهم در پرونده كهريزك همچنان در بازداشت است
اسد: مثل شاه ایران نیستم
از بازگشت ناگهاني جباري به استقلال تا تمديد قرارداد زايد/آخرين روز مهلت نقل و انتقالات ليگ برتر
این زن 78 سال بدون آب زنده مانده است+عکس
لیپوماتیک

 

 

RSS 2.0